Bulova is een van mijn favoriete merken. De Royal Oak hommage kom ik regelmatig tegen op verschillende websites. Naar mijn idee zijn de prijzen die gevraagd worden absurd. Tussen de 1000 - 4000 euro.
Is er iemand op het forum die de RO hommage in bezit heeft (gehad) en kan toelichten of het horloge het geld waard is, of er daadwerkelijk mensen gemiddeld 2k neerleggen voor het model en misschien wat achtergrondinformatie delen?
Ik heb er 3 gehad inmiddels allemaal de deur uit. De āroyal oakā witte wijzerplaat automaat eta uurwerk, en dus de bovenstaande versie quartz met zwarte wijzerplaat en nog een in deze versie two tone met blauwe wijzerplaat. Indien strak, leuke horloges! Maar wb bouwkwaliteit voor 1000 piek max. Voor 3k zou ik mijn geld anders besteden.
Het is een interessant vraagstuk, maar uiteindeljk vaart Bulova wel bij het in stand houden van een mythe. Namelijk dat Gerald Genta de Royal Oak eigenlijk voor Bulova had ontworpen, maar dat zij het in die tijd niets vonden. Vandaar dat Genta naar Audemars ging en het daar een succes werd.
Misschien had je even iets verder moeten lezen in het artikelš (zie onderstaand)
As exciting as it is, this story is merely a fabricated tale that has made the rounds around the watchmaking industry over time. The truth is that Genta actually designed the Royal Oak for Audemars Piguet, and not for any other brand. According to the watchmaker himself, the director of Audemars Piguet reached out and asked him to create a modern sports watch made out of steel. Genta immediately went to work and, drawing inspiration from a diverās helmet, was able to conceptualise the design for the Audemars Piguet Royal Oak overnight.
Ik heb het artikel gelezen, en ik begrijp dat Genta er zelf op teruggekomen is. Maar lees mijn reactie nog eensā¦
Oftewel een mythe. En dat is precies wat ik zeg, en dat er veel liefhebbers dit verhaal graag blijven geloven, omdat ze anders veel teveel geld hebben neergelegd voor een ordinaire hommage.
ha Romayer, ik kan niet reageren op je zoeker van de vintage cartier, maar zou je er graag even over spreken. Ben nieuw op het platform dus nog niet super bekend met de werking van DMās sturen etc. wil je mij ff contacten?
Bulova is voor mij persoonlijk altijd zoān mooi maar toch net niet horlogemerk gebleven.
Gisteren zat ik nog naar een oude Super Seville te kijken en had het weer, mooi maar net niet.
Dit jaar is Bulova 150 jaar in business. Misschien doen ze iets moois ter gelegenheid hiervan.
Ik wil niks verkopen, Romayer heeft een zoeker staan waar ik op wil reageren, alleen ben ik nog niet bekend met de werking van het platform en ik kon niet op zijn zoeker reageren of hem een een bericht sturen. Vandaar de poging om op die manier in contact te komen met zijn zoeker waar ik meer info over wens. Gr Nick
Ik heb er 2 in bezit gehad, verkocht voor 50 euro voor een niet lopende en 250 euro voor een 2-tone, wel jaren geleden al.
Zijn ze het waard? Ja 500 euro wel, dan is het best een leuk horloge, meer dan 1000 never nooit niet, het blijft een hommage of aftreksel van the real deal.
Ik geloof niks van dat verhaal, ik kan me niet voorstellen dat Gerald Genta een horloge ontwerpt voor een merk als AP en vervolgens dat zelfde ontwerp doorverkoopt aan Bulova, en daar dan een goede reputatie aan overhoud als ontwerper, dan neemt niemand je meer serieus als je dat doet.
Ik denk eerder dat bulova dan het ontwerp overgenomen heeft om geld te maken en Bulova op een gegeven moment is gestopt, mogelijk met een rechtzaak, want waarom zijn er anders dan zo weinig royal oaks van Bulova?
Allemaal speculatie dit, het zelfde als dat het speculatie is dat Genta die Bulova ontworpen heeft of het ontwerp aan 2 partijen verkocht heeft.
En ja ik ken Genta als ontwerper, de grap is dat ik ze vroeger helemaal de bom vond, maar nu ja ik kijk er anders naar, ik wil gewoon de real deal.