Negen jaar naar de WOII moest West-Duistland als onderdeel van de NAVO zich wapenen tegen de dreiging van de SOVJET-overheersing in Europa. Voor de horloges van de vliegers vroegen ze Junghans, deze maakte de J88, een mooi, goed gelukt model naar mijn mening!
Ik ben heel benieuwd naar jullie favorite vintage horloge!
Het Beste Vintage Horloge Ooit kan natuurlijk alleen de Lord Elgin 30 jewel caliber 760 zijn !
De voor WO2 grootste horlogefabrikant ter wereld, The Elgin National Watch Company, probeerde met dit volledig nieuwe, 100% US-made technisch hoogstandje het bedrijf tevergeefs te redden van de ondergang.
Het 76X caliber, met centrale secondewijzer (!) is slechts 5,9 millimeter dik gemeten van de onderkant tot de top van de secondewijzer-as.
Het caliber heeft unidirectional èn bidirectional automatic winding, en handwinding.
De Durabalance heeft 30 onderdelen minder dan de tot dan toe superieure Gyromax balance van Patek Philippe en functioneert beter.
Het 30 steens caliber 760 met 6 adjustments is chronometer-kwaliteit en op zeker het beste mechanische caliber geproduceerd door de ooit reusachtige horloge-industrie in de USA.
Daarom de Lord Elgin cal. 760 ‘thinthin’ 1958-1964
(het logo op de wijzerplaat is geen Elgin logo maar het Durabalance logo)